128,93 €*
% Rabat 177,08 €* (27.19% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1612614
EAN:
0031324000711
Produktinformation "Penn Spinfisher VII Spin 4500"
Penn
Spinfisher VII Spin 4500
Professionellets hjul - uforgængeligt!
Hej, dig! Er du klar til at tage dine fiskeeventyr til det næste niveau? Penn Spinfisher VII spinnehjul giver dig netop det – og meget mere! Takket være IPX5-forseglingen behøver du ikke bekymre dig om, at en bølge rammer dit hjul, eller at det følger dig hjem i sprøjtetågen. Saltvandet har ingen chance for at trænge ind i gearene eller bremsesystemet.Med vores HT-100 bremseskiver, som er indkapslet i en fuldstændig forseglet spole, er du godt rustet til sikkert at lande selv de største havfisk. Det fuldmetalhus og sidepladen holder CNC-gearsystemet præcist justeret, selv under de hårdeste belastninger. Uanset om det er standard-, Live Liner- eller Long Cast-modellen – Spinfisher VII er i enhver udgave en pålidelig følgesvend på dine fisketure.
Dyk ned i fiskeriets verden med Penn Spinfisher VII Spin og oplev uforglemmelige øjeblikke på vandet!
Produktdetaljer:
- IPX5-forseglet hus og spole-design
- CNC-gearteknologi med messing hovedgear
- HT-100 kulfiber bremseskiver
- 5+1 forseglede rustfri stålkuglelejesystem
- Fuldmetalhus
- Leveline-oscillationssystem
| Bremsekraft: | 9,1 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,25mm/390m, 0,28mm/290m, 0,33mm/215m |
| Snortrækning: | 101 cm |
| Størrelse: | 4500 |
| Vægt i gram: | 361 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)