109,14 €*
% Rabat 197,86 €* (44.84% sparet)Produktinformation "Ryobi Zauber LT 4000 Match"
Ryobi
Zauber LT 4000 Match
Bestselleren nu endnu bedre!
Ryobi Zauber har altid været en af de bedste hjul i sin klasse. Ryobi Zauber LT er den bedste Zauber nogensinde. Ved brug af alu-Lite, NCRT og titan-akslen har ingeniørerne kunnet reducere vægten med mere end 10 procent uden at gå på kompromis med stabilitet og vridningsstivhed.
Det nye Zauber LT har et skruefast CNC-håndtag og en yderst præcis kulfiberbremse. Gearkassen, inklusive det japanske Wormshaft, er fuldstændig redesignet, hvilket afspejles i en hidtil uset løbspræcision.
PLACEHOLDER_224-udgaven er udstyret med en flad spole og er specielt rettet mod fin fiskeri.
Produktdetaljer:
- 10 lejesystem
- 9 rustfri stålkuglelejer, heraf 2 japanske
- 1 rustfri stålrullefrihjulsleje
- Japansk Wormshaft gear
- Alu-Lite krop
- Anti-twist rotor af NCRT Carbon
- Spoleaksel af titan
- Aluminium-rhombusspole CNC-bearbejdet
- Vand- og støvtæt Carbonbremse
- Uendelig tilbageslagsstop
- Direkte skruet CNC aluminium klaphåndtag
- Elastan håndtag
- Bøjlebeskyttelse
- Fjedret metal lineclip
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 9+1 |
| Oversættelse: | 5,0:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,18mm/150m |
| Snortrækning: | 80 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 255 |
Login
1 anmeldelse
19. januar 2025 06.20
Skvělý
Super hladký chod. Velmi jemná brzda. Perfektní ukládání vlasce.