21,64 €*
% Rabat 33,28 €* (34.98% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
5899212
EAN:
4039507261375
Produktinformation "Sänger Newcomer II 210"
Sänger
Newcomer II 210
Kompakt fiskeglæde for begyndere!
Det neonorange Newcomer sæt består af en kompakt fiskestang med et passende fiskehjul. Ikke kun er begge dele farvemæssigt afstemt, men også deres tekniske egenskaber passer perfekt sammen.
Med en samlet længde på 210 cm kan denne teleskopstang skubbes sammen til en transportlængde på 55 cm. Derfor er denne stang ikke kun ideel til børn og begyndere, men også til lystfiskere, der ofte er på farten.
Fiskehjulet med forbrems har en linekapacitet på 0,25 mm / 150 m og den dertil passende line. Hjulet er præcist afstemt til stangens aktion. Du kan altså gå i gang med det samme!
Produktdetaljer:
Stang:
- 210 cm stanglængde
- 15-40g kastevægt
- 5 stangringe
- 55 cm transportlængde
- 120g stangvægt
- Stangfarve: neonorange
Hjul:
- 5,2:1 udveksling
- 0,25 mm / 150 m linekapacitet
- 192g egenvægt for hjulet
- Hjulsfarve: neonorange
| Oversættelse: | 5,2:1 |
|---|---|
| Snorfatning: | 0,25mm/100m |
| Størrelse: | 2500 |
| Testkurve: | 15-40g (WG) |
| Transportlængde: | 55 cm |
| Vægt:: | 315 |
| Vægt i gram: | 180 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)