133,09 €*
% Rabat 197,91 €* (32.75% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
1609516
EAN:
5706301011213
Produktinformation "Savage Gear Fazor C3000"
Savage Gear
Fazor C3000
Let og holdbar!
Leder du efter en robust og samtidig let spinnestang, der pålideligt støtter dig i kampen med dit næste fangst?
Med sin Carbon-kompositkrop, præcist skårne gear og et innovativt bremsesystem opfylder denne hjul de højeste krav til holdbarhed og præcision.
Med dette hjul er du perfekt udstyret, uanset om det er til ferskvand eller den næste kysttur.
Få det pålidelige værktøj til din næste fisketur!
Produktdetaljer:
- Materiale: Carbon-forstærket kompositkrop og rotor
- Kuglelejer: 7+1 forseglede rustfri stålkuglelejer
- Bremsesystem: Hydro Sealed HS-bremse med patenterede kulfiber-bremseskiver
- Spolendesign: Konisk formet spolekant for maksimal kastelængde og færre vindknuder
- Håndtag: CNC-fræset rustfrit stålhåndtag, afhængigt af model gummibelagt knap eller metal-/gummihåndtag
- Mål: Forskellige størrelser fra 1000 til C5000
| Bremsekraft: | 5,4 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0.23mm/150m |
| Snortrækning: | 78 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 235 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Svendsen Sport A/S
Drejergangen 3A
2690 Karlslunde, Dänemark