237,26 €*
% Rabat 270,83 €* (12.4% sparet)Produktinformation "Shimano 20 Stradic SW 5000 XG"
Shimano
20 Stradic SW 5000 PG
Med en fantastisk gearingsforhold!
Med en ideel kraftoverførsel er 20 Stradic SW 5000 fra Shimano velsignet. Med dem har du de ideelle spinnere til havspinning, designet til jagt og fight med store havrovdyr som tun & co!
De egner sig selvfølgelig også til ferskvandsbrug for at gå på jagt efter de største gedder & malle i vores fiskevande. Takket være Infinity Drive-teknologien føles hjulet altid let, og du har stadig den kompromisløse Power til at klare de største hjemmehørende rovfisk i fighten.
X-Shield- og X-Protect-teknologien giver dig tilstrækkelig beskyttelse, så snavs, sand eller vand ikke trænger ind i hjullets indre kammer. Så har du et holdbart hjul og kan fiske uden bekymringer.
Understøttet af X-Ship-gearet og „Infinity Drive“-teknikken bliver en glat opvikling også ved tunge belastninger en leg.
For ideel håndtering sørger AR-C spolen, som præcist støtter dig ved dine lange og præcise kast. Mens det ét-delte og aftagelige håndtag med rund Power-håndtagsknop sikrer effektiv kraftoverførsel og optimal komfort!
De nye 20 Stradic SW havspinnere giver dig et absolut stærkt og holdbart kamp-hjul til Offshore-spillet på et nyt niveau!
Produktdetaljer:
- 6+1 kuglelejer & Hagane gear for en varigt rolig & præcis hjulrotation
- X-Shield skaber en vandtæt hjulkonstruktion
- G-Free Body for hjullets ideelle tyngdepunkt
- let Hagane hjulkrop med stor holdbarhed
- X-Ship gear og Infinity Drive for en glat opvikling også ved tunge belastninger
- X-Protect hjulbeskyttelse forhindrer indtrængning af vand & snavs (og minimerer desuden friktionen)
- AR-C spole for længere & mere præcise kast
- Finesse Tune bremsesystem (FTB)
- Silent Drive
- S-ARB skjoldede rustbeskyttede lejer
- ét-delt & skruefast håndtag med rund Power-håndtagsknop for ideel kraftoverførsel og behagelig komfort
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Gearkasse: | Hagane |
| Kabinet: | Hagane |
| Kugleleje: | 6+1 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,33mm/200m |
| Snortrækning: | 105 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 430 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login