160,18 €*
% Rabat 229,11 €* (30.09% sparet)Gennemsnitlig bedømmelse på 4 ud af 5 stjerner
Produktinformation "Shimano Baitrunner USA 12000 D fritløbsrolle"
Shimano
Baitrunner 12000 USA D Friløbsspole
Den amerikanske Baitrunner, som vi alle har ønsket os!
Den bredt kendte Baitrunner-spole, også kaldet "US Baitrunner", kan siges at være moderen til alle Baitrunner-spoler og har begejstret mange fiskere verden over.
Med sin styrke, robusthed og meget lange levetid imponerer nu også den nye serie "D". Nu præsenterer vi dig for den nyeste generation: Baitrunner D, som kombinerer et moderne design med innovativ teknologi.
Uanset om du fisker efter karpe, gedde, malle eller havfisk - vil alle sætte pris på denne ægte kampmaskine.
Alle modeller er udstyret med hus og rotor i XT-7 grafit.
Denne hjul skal man eje, denne hjul skal man mærke, det er endelig et hjul, og det kan kun komme fra Shimano. Alle karpe- og rovfiskere har længe ventet på dette hjul.
Friløbet er supersensitivt, ekstra fint og kan justeres præcist som et schweizisk urværk. Nu har dette hjul også fået det rette greb.
Et håndterbart håndtag, præcis som vi ønsker det, lige som det hører sig til en US Baitrunner.
Produktdetaljer:
- Super Stopper II
- Dyna Balance
- Varispeed
- Power Roller
- High Efficiency Gear
- Biogrip
- AR-C Spool
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kabinet: | XT-7 |
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 4,4:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,45mm/240m |
| Snortrækning: | 93 cm |
| Størrelse: | 12000 |
| Vægt i gram: | 850 |
| krank: | Einzelkurbel |
1 af 1 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 4 ud af 5 stjerner
4 ud af 5 stjerner
Login
1 anmeldelse
14. november 2022 21.05
Anmeldelse med bedømmelse på 4 ud af 5 stjerner
Ffht
Ddhbv