91,43 €*
% Rabat 127,03 €* (28.02% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
CDF401A
EAN:
0022255066884
Produktinformation "Shimano Cardiff 401 A"
Shimano
Cardiff C 401 A
Stærk, pålidelig og nem at bruge - et must-have for professionelle!
Cardiff tilbyder alt, hvad krævende lystfiskere ønsker sig af en lille multihjul. Huset af duraluminium og aluminiumsspolen er de synlige kvalitetsmærker, men de virkelige fordele ligger inde i hjulet.
Især gearingen med et forhold på 5,8:1 er fremragende til spinnefiskeri. Også det kendte og gennemprøvede Variable Brake System (VBS) fra Calcutta serien finder du i dette top-hjul.
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Gearkasse: | Messing |
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 4+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,35mm/270m |
| Snortrækning: | 56 cm |
| Størrelse: | 400 |
| Vægt i gram: | 337 |
| krank: | Doppelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Fishing Tackle Shimano INC
Oimatsu-cho 3-77
590-8577 Sakai-ku, Sakai City, Osaka, Japan
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Europe BV
High Tech Campus 92
5656 AG Eindhoven, Niederlande
shimano.com / [email protected]