176,85 €*
% Rabat 249,95 €* (29.25% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
CUBFSXGL
EAN:
0022255253918
Produktinformation "Shimano Curado BFS XG"
Shimano
Curado BFS XG Venstre Håndtag
Fantastisk Baitcaster til lette agn og tynde liner!
Curado BFS er en finesse Baitcaster fra Curado-familien, specielt udviklet til at kaste lette agn på tynde liner. Med denne nye hjul er det problemfrit muligt at kaste lette agn på finesse-rigs over afstand. Takket være X-Ship systemet sikres en kraftfuld og glidende håndteringsoplevelse.
Hjullets indre er beskyttet af den stærke og stabile Hagane Body. Exciting Drag Sound sørger for bremselyd under fighten. En funktion, som kun få Baitcaster er udstyret med.
Venstrehåndsmodel
| Bremsekraft: | 3,5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 8 |
| Oversættelse: | 8,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,23mm/50m |
| Snortrækning: | 82 cm |
| Vægt i gram: | 175 |
| krank: | Doppelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Fishing Tackle Shimano INC
Oimatsu-cho 3-77
590-8577 Sakai-ku, Sakai City, Osaka, Japan
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Europe BV
High Tech Campus 92
5656 AG Eindhoven, Niederlande
shimano.com / [email protected]