91,43 €*
% Rabat 135,36 €* (32.45% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
MIR2500S
EAN:
0022255269186
Produktinformation "Shimano Miravel 2500S CI4"
Shimano
Miravel 2500S
Den nye CI4+-hjul i antracit fra Shimano!
Shimano Miravel fiskerullen overrasker på trods af sit diskrete udseende og de overkommelige anskaffelsesomkostninger. Denne elegant designede spolehjul kan problemfrit kombineres med enhver Shimano-stang, hvilket skaber en perfekt harmoni af lethed og balance. Som en del af Magnumlite-hjulfamilien garanterer den teknisk avancerede Miravel effektivitet og ren fiskeglæde.Med Miravel tilbyder Shimano en perfekt spolehjul til finesse-entusiaster, som klart overbeviser med sin ydeevne og løbelyd. Gennem Hagane Gear og X-Ship sikrer den en glat og kraftfuld præstation.
Produktdetaljer:
- CI4+ hus
- Skruelåsbar enkeltkurv i aluminium – eloxeret
- Hagane Gear
- X-Ship
| Bremsekraft: | 4 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 5,0:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,18mm/120m |
| Snortrækning: | 73 cm |
| Størrelse: | 2500 |
| Vægt i gram: | 205 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Fishing Tackle Shimano INC
Oimatsu-cho 3-77
590-8577 Sakai-ku, Sakai City, Osaka, Japan
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Europe BV
High Tech Campus 92
5656 AG Eindhoven, Niederlande
shimano.com / [email protected]