62,26 €*
% Rabat 92,71 €* (32.84% sparet)Gennemsnitlig bedømmelse på 4.5 ud af 5 stjerner
Produktinformation "Daiwa Black Widow 25A"
Daiwa
Black Widow 25 A
Kraftig karpe- & Feeder hjul med stor indspinningskraft
Black Widow 25A langkast hjul er klart stærkest til karpefiskeri & Feeder fiskeri på mellemafstande og i nærzonen!
Med den enorme linekapacitet har man tilstrækkelige reserver til at være forberedt på hugget fra virkelig store fangster.
Det robuste hjulhus sikrer en vridningsstabil montering af gearingen og alle andre bærende Elemente.
Konklusion:
Black Widow 25A langkast hjul kombinerer et elegant udseende med en førsteklasses teknisk udstyrspakke og en perfekt pris-ydelsesforhold!
Produktdetaljer:
- 25mm spoleløft-system
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- Twist Buster II lineføringsrulle
- konisk aluminium langkastspole
- Aluminiumskurv med soft-touch håndtag
- Longlife bøjlefjed
- Transportpose
| Bremsekraft: | 8 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 1 |
| Oversættelse: | 4,6:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,30mm/370m, 0,32mm/320m, 0,35mm/270m |
| Snortrækning: | 92 cm |
| Vægt i gram: | 517 |
| krank: | Einzelkurbel |
1 af 1 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 4.5 ud af 5 stjerner
4.5 ud af 5 stjerner
Login
1 anmeldelse
26. september 2020 08.33
Anmeldelse med bedømmelse på 4.5 ud af 5 stjerner
Für den Preis eine toll verarbeitete Rolle. Bremse gut. Stabiler Lauf
Für den Preis fast unschlagbar.