68,51 €*
% Rabat 109,38 €* (37.37% sparet)Gennemsnitlig bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Produktinformation "Daiwa Black Widow 5500A"
Daiwa
Black Widow 5500A
Den verdensberømte Black Widow - nu som Big Pit-version!
Med denne hjulserie har Black Widow friløbs-hjul endelig fået en værdig repræsentant i Big Pit-kategorien. Takket være den koniske spole og 35 mm spolehøjde viser modellerne sig som sande langkast-mestre.
Med den specielle fremstillingsproces i produktionen og et yderst kvalitetsmaterialevalg har Daiwa-ingeniørerne skabt et Big Pit fiskhjul med høj indspinningskraft, optimal vridningsstivhed og fremragende kasteegenskaber!
Visuelt er Black Widow langkast-hjul udstyret med en elegant antracitfarve.
Produktdetaljer:
- Aluminium-langkastspole
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- Langkast-hjul
- Big Pit spole
- Friløbshjul
- Longlife bøjlefjed
- Transportpose
- maksimal bremsekraft
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 1 |
| Oversættelse: | 4,1:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,35mm/460m, 0,40mm/340m, 0,45mm/270m |
| Snortrækning: | 85 cm |
| Størrelse: | 5500 |
| Vægt i gram: | 675 |
| krank: | Einzelkurbel |
4 af 4 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
5 ud af 5 stjerner
Login
4 anmeldelser
27. november 2020 20.38
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Top
Ein sehr gutes Produkt, top qualtiät von Daiwa für sehr gute Preis von Nordfishing77. Gut eingepackt und nur in 2 Tag hätte ich gebrucht zu warten. 600 m 0,28 Monofil, ich hab das gekauft für Futterrakete(weitwurf), aber mit diese Frontbremse, ich werde das auch ausprobieren für Karpfenfischen. Halbdrehung beim bremse, und ist schon fest das bremse wieder. Immer wieder. Sehr empfehlen.
5. oktober 2020 06.56
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Braucht man
Ohne Daiwa machts keinen Spass!
31. august 2020 06.44
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Tolle Angebote, gute Preise.
Super Partner
14. juni 2020 09.51
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Gabriella
Immer wieder gerne,blitz schnell Lieferung,super Ware.