69,55 €*
% Rabat 109,38 €* (36.41% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10155-600
EAN:
0043178134016
Produktinformation "Daiwa Black Widow 5000 LDA"
Daiwa
Black Widow 5500 LDA
Den verdensberømte Black Widow - nu som Big Pit version!
Med denne hjulserie har Black Widow friløbshjul endelig en værdig repræsentant i Big Pit-kategorien. Takket være den koniske spole og 35 mm spolehøjde viser modellerne sig som sande langkast-mestre.
Med den specielle fremstillingsproces i produktionen og et yderst kvalitetsmaterialevalg har Daiwa-ingeniørerne skabt et Big Pit fiskhjul med høj indspinningskraft, optimal vridningsstivhed og fremragende kasteegenskaber!
Visuelt er Black Widow langkastshjul udstyret med en elegant antracitfarve.
Produktdetaljer:
- Aluminium langkastspole
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsbremse
- Langkastshjul
- Longlife bøjlefjed
- Transportpose
- maksimal bremsekraft
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 1 |
| Oversættelse: | 4,1:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,35mm/530m |
| Snortrækning: | 85 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 675 |
| krank: | Einzelkurbel |
0 af 0 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 0 ud af 5 stjerner
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Ingen anmeldelser. Del din indsigt med andre.
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)