151,84 €*
% Rabat 177,07 €* (14.25% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1639279
EAN:
0031324016996
Produktinformation "Penn Pursuit V Boat Spinning Combo 213cm 30-50lbs + hjul størrelse 6000"
Penn
Pursuit V Boat Spinning Combo 6000 213cm 30-50lb
Perfekt til alle former for bådfiskeri!
PENN Pursuit V Boat Combos fås i to forskellige versioner: en 20-30 lb og en 30-50 lb version, begge kombineret med kraftfulde hjul i størrelse 6000. Begge combos kan bruges til næsten alle tænkelige former for bådfiskeri. Den eneste forskel er, at 30-50 lb versionen er mere kraftfuld og derfor bedre egnet til fiskeri i meget dybt vand, med tunge agn eller efter meget store fisk som helleflynder eller hajer. Begge muligheder har meget følsomme klinger og er udstyret med saltvandsbestandige K-type ringe, som forhindrer linen i at filtre sig omkring ringene. PENN Pursuit V hjulene har en holdbar og korrosionsbestandig grafitkrop og et kraftfuldt HT-100 bremsesystem. Den øjeblikkelige anti-reverse eliminerer selv den mindste slør i rotoren, mens de 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejer sikrer en jævn indspoling. Fyld blot hjulet med den line, du foretrækker, og du får et utroligt og holdbart udstyr til en meget overkommelig pris.Produktdetaljer:
- HT-100 kulfiber-bremseskiver
- Let og korrosionsbestandig grafitkrop
- 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejesystem
- Saltvandsbestandige K-ringe
- Let og følsom Carbon-klinge
- Høj-densitet EVA-håndtag
| Bremsekraft: | 9,1 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5 |
| Oversættelse: | 5,6:1 |
| Ringe: | 8 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 213 |
| Snorfatning: | 0,36mm/450m |
| Snortrækning: | 104 cm |
| Transportlængde i cm: | 112 |
| Vægt i gram: | 920 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)