477,89 €*
% Rabat 604,11 €* (20.89% sparet)Produktinformation "Shimano 21 Twin Power SW C 8000 PG"
Shimano
21 Twin Power SW C 8000 PG
Udfordr de store fisk!
Den kraftfulde 21 Twin Power SW hjul er udviklet til dine hårdeste kampe både i ferskvand og saltvand. Så du har det ideelle spinnehjul til havspinning for at jage store havrovdyr som tun & co!
De egner sig selvfølgelig også til ferskvandsbrug for at jage de største gedder & malle i vores fiskelokaliteter. Takket være Infinity Drive-teknologien føles hjulet altid let, og du har alligevel den kompromisløse Power til at klare de største hjemmehørende rovfisk i kampen.
X-Shield- og X-Protect-teknologien giver dig tilstrækkelig beskyttelse, så snavs, sand eller vand ikke trænger ind i hjullets indre kammer. Så har du et holdbart hjul og kan trygt fokusere på de hårdeste udfordringer ved fiskeri.
Understøttet af X-Ship-gearet og „Infinity Drive“-teknikken bliver en glat opvikling også ved tunge belastninger en leg. Takket være Heatsink Drag holdes spoletemperaturen så lav som muligt ved at lede varmen fra bremsepladen til kølelegemet. Dette reducerer skader på line og hjul og bevarer materialets styrke.
For ideel håndtering sørger AR-C spolen, som præcist støtter dig ved dine lange og præcise kast. Mens det integrerede og aftagelige håndtag med ovalt håndtagsknop sikrer effektiv kraftoverførsel og optimal komfort!
De nye 21 Twin Power SW havspinninghjul giver dig et absolut stærkt og holdbart kamp-hjul til land- og Offshore-spil på et nyt niveau!
Produktdetaljer:
- 10+1 kuglelejer & Hagane gear for permanent jævn & præcis rulning
- X-Shield skaber en vandtæt hjulkonstruktion
- let Hagane hjulkrop med stor holdbarhed
- X-Ship gear og Infinity Drive for glat opvikling også ved tunge belastninger
- X-Protect hjulbeskyttelse forhindrer indtrængning af vand & snavs (og minimerer desuden friktionen), AR-C spole for længere & mere præcise kast
- E.I. – overfladebehandling for dobbelt holdbarhed af spoleoverfladen
- S-ARB skjoldede rustbeskyttede lejer
- Silent Drive
- Heatsink Drag reducerer spoletemperaturen
- one-piece bøjle
- X-Tough bremsesystem og Cross Carbon Drag
- integreret og skruefast håndtag med ovalt håndtagsknop for ideel kraftoverførsel og behagelig komfort
| Bremsekraft: | 25 kg |
|---|---|
| Gearkasse: | Hagane |
| Kabinet: | Hagane |
| Kugleleje: | 10+1 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,30mm/180m |
| Snortrækning: | 94 cm |
| Størrelse: | 8000 |
| Vægt i gram: | 615 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login