31,01 €*
% Rabat 54,11 €* (42.69% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
CAT4000RC
EAN:
0022255216517
Produktinformation "Shimano Catana 4000 RC"
Shimano
Catana 4000 RC
Spinnestang til den perfekte pris!
Catana RC spinnestænger med bagbremse har ikke kun et perfekt pris-ydelsesforhold, de udmærker sig især ved deres silkeagtige, præcise rulning og det pålidelige bremsesystem!
De er designet til brug i ferskvand, blandt andet til bolognese-fiskeri, brug med teleskopstænger til ørred og til forskellige metoder inden for spinnefiskeri efter aborre, gedde & sandart.
Det kraftige bremsesystem på Catana RC bagbremserne har desuden tilstrækkelig Power til også at blive brugt i kommercielle vande og til karpefiskeri!
Produktdetaljer:
- 2 Shieldes Stainless Steel kuglelejer + 1 rulleleje
- Rullehus af XT-7
- koldsmedet AR-C aluminiums-spole
- Varispeed lineføring
- CNC-fræset aluminiumskurv med soft-touch håndtag
- Aluminium reservespole
| Bremsekraft: | 3 kg |
|---|---|
| Kabinet: | XT-7 |
| Kugleleje: | 3 |
| Oversættelse: | 5,1:1 |
| Reservespole: | ja |
| Snorfatning: | 0,25mm/260m, 0,30mm/180m, 0,35mm/130m |
| Snortrækning: | 82 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 370 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Fishing Tackle Shimano INC
Oimatsu-cho 3-77
590-8577 Sakai-ku, Sakai City, Osaka, Japan
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Shimano Europe BV
High Tech Campus 92
5656 AG Eindhoven, Niederlande
shimano.com / [email protected]