228,93 €*
% Rabat 296,83 €* (22.88% sparet)Produktinformation "Shimano Saragosa SW-A 14000 XG"
Shimano
Saragosa SW-A 14000 XG
Den perfekte saltvands-spinnestang til heavy duty havfiskeri!
Ligesom forgængerne er SWA-versionerne af Saragosa spinnestænger designet til havspinning, udviklet til jagt og fight med store havrovdyr som tun & co!
Men også ved ferskvandsbrug på de største gedder & malle i vores fiskevande beviser Saragosa SWA deres kompromisløse Power og overvinder selv de allerstørste, hjemmehørende rovfisk med lethed.
Det ekstra stærke frontbremse-system tilbyder mere end tilstrækkelig kraftreserve til sikkert at trække selv særligt store fangster ud, mens S A-RB kuglelejerne i kombination med det ét-stykke aluminiumshåndtag med stort Power håndtag sikrer effektiv kraftoverførsel & ideel brugskomfort!
De nye 20 Saragosa SWA havspinnestænger tilbyder absolut styrke uden kompromis!
En silkeblød rulning samt den fint justerbare bremseindstilling er yderligere top-egenskaber ved denne attraktive saltvandsrulle.
Målarter: Tun, malle, stor gedde & co!
Produktdetaljer:
- 5+1 Shielded S A-RB kuglelejer & Hagane gear for varigt rolig & præcis rulning
- X-Shield Hybrid hus
- kompakt rullekrop design for perfekt håndtering og maksimal holdbarhed
- X-Ship gear med InfinityDrive teknologi
- X-Protect rullebeskyttelse forhindrer indtrængning af vand & snavs (og minimerer desuden friktionen)
- AR-C spole med V-spolekant for længere & mere præcise kast
- AeroWrap II lineføring for perfekt vikling med alle liner og i enhver situation
- ét-stykke & skruefast aluminiumshåndtag med stort Power-håndtag for perfekt kraftoverførsel og behagelig brugskomfort
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Gearkasse: | Hagane |
| Kabinet: | X-Shield Hybrid |
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,47mm/240m, 0,52mm/195m, 0,405mm/330m |
| Snortrækning: | 135 cm |
| Størrelse: | 14000 |
| Vægt i gram: | 700 |
| krank: | Einzelkurbel |
0 af 0 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 0 ud af 5 stjerner
Login