194,55 €*
% Rabat 270,78 €* (28.15% sparet)Produktinformation "Shimano Spheros SW 18000 HGA"
Shimano
Spheros SW 18000 HGA
Fantastisk saltvandsrolle med en top pris-ydelsesforhold!
Spheros SW tilbyder utroligt mange funktioner til en bemærkelsesværdig pris-ydelsesforhold. Fås i en række forskellige størrelser, dækker Spheros SW næsten alle anvendelsesområder i saltvand, fra let til medium spinnefiskeri ved kysten til big-game fiskeri med poppere på aggressive GT'er og tun.
Udstyret med mange funktioner og teknologier, som ellers kun findes i tunge high-end saltvandsruller, herunder Shimano’s nyeste Infinity Drive teknologi, for en lettere og samtidig kraftfuldere håndtagpræstation. Yderligere funktioner inkluderer et Hagane Gear og X-Ship gear for maksimal Cranking-Power, X-Protect til beskyttelse (på krop, bremse og snøreløber efter IPX8), Hagane Body for robust vridningsstivhed under belastning og AR-C spole design for længere kastelængde.
Den alsidige Spheros SW er en fantastisk rulle til kastfiskeri, som også trygt kan bruges til jigging og fiskeri med naturlige agn.
Produktdetaljer:
- X-Shield
- Aluminium-kabinet
- Hagane-Body
- 4+1 kuglelejer
- Infinity Drive
- X-Protect
- Bremsekraft 18 kg
| Bremsekraft: | 18 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4+1 |
| Oversættelse: | 5,7:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,52mm/310m, 0,57mm/240m, 0,62mm/200m |
| Snortrækning: | 125 cm |
| Størrelse: | 18000 |
| Vægt i gram: | 920 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login