163,30 €*
% Rabat 213,49 €* (23.51% sparet)Produktinformation "Shimano Spheros SW A 10000 PG"
Shimano
Spheros SW A 10000 PG
Fantastisk saltvandsrolle med en top pris-ydelsesforhold!
Spheros SW tilbyder utroligt mange funktioner til en bemærkelsesværdig pris-ydelsesforhold. Fås i en række forskellige størrelser, dækker Spheros SW næsten alle anvendelsesområder i saltvand, fra let til medium spinnefiskeri ved kysten til big-game fiskeri med poppere på aggressive GT'er og tunfisk.
Udstyret med mange funktioner og teknologier, som ellers kun findes i tunge high-end saltvandsruller, herunder Shimano’s nyeste Infinity Drive teknologi, for en lettere og samtidig kraftfuldere håndtagpræstation. Yderligere funktioner inkluderer et Hagange Gear og X-Ship gear for maksimal cranking-Power, X-Protect til beskyttelse (på krop, bremse og snøreløber efter IPX8), Hagane Body for robust vridningsstivhed under belastning og AR-C Spool design for længere kastelængde.
Den alsidige Spheros SW er en fremragende rulle til kastfiskeri, som også trygt kan bruges til jigging og fiskeri med naturlige agn.
Produktdetaljer:
- X-Shield
- Aluminium-kabinet
- Hagane-Body
- 4+1 kuglelejer
- Infinity Drive
- X-Protect
- Bremsekraft 12 kg
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4+1 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,40mm/300m, 0,47mm/210m, 0,52mm/160m |
| Snortrækning: | 102 cm |
| Størrelse: | 10000 |
| Vægt i gram: | 675 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login