163,30 €*
% Rabat 208,28 €* (21.6% sparet)Produktinformation "Shimano Spheros SW 6000 HGA"
Shimano
Spheros SW 6000 HGA
Ren saltvands-spinnestang med fantastisk pris-ydelsesforhold!
Som en alsidig ekspert inden for saltvandsområdet har Shimano redesignet saltvands-spinnestængerne i Spheros SW-serien for at erobre både Offshore- og kystfarvande.
Spheros SW er nu udstyret med Shimanos flagskibs-Infinity-Drive-teknologi for at forbedre tandhjulsstøtten og hele drivsystemets design. Spheros SW giver lystfiskere øget optrækskraft under belastning, når de kæmper mod hårdt kæmpende ædelfisk.
Med både X-Protect og X-Shield for forbedret vandmodstand og øget holdbarhed i det barske saltvandsmiljø forstærker Spheros SW et IPX8-vandtæt hus.
Fra jigging efter torsk eller amberjack til kast med agn efter cobia og fodboldstore blåfinnede tun til frifodring med levende agn efter snook eller stribet bass tilbyder Spheros SW-serien pålidelig ydeevne for lystfiskere, der går efter værdifulde ædelfisk.
Produktdetaljer:
- Hagane Body, Hagane Gear og X-Ship for maksimal Power og kraftoverførsel
- Hi-Speed gearforhold i mindre størrelser for hurtig og effektiv spinnfiskeri
- Hi-Power gearforhold
- Infinity-Drive-teknologi
- X-Protect samt X-Shield for forbedret vandmodstand
- IPX8-vandtæt hus
- Aero Wrap lineføring og AR-C spole design for forbedret kastepræstation
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4+1 |
| Oversættelse: | 5,7:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,33mm/240m, 0,37mm/190m, 0,40mm/160m |
| Snortrækning: | 104 cm |
| Størrelse: | 6000 |
| Vægt i gram: | 450 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login