72,68 €*
% Rabat 116,66 €* (37.7% sparet)Produktinformation "Daiwa 20 Crosscast 35 SCW 5000LD QD"
Daiwa
Crosscast 35 SCW 5000 QD OT
Big Pit karpehjul i retro-design!
Daiwa Crosscast 45 SCW QD OT hjulet imponerer med den nyeste teknologi og maksimal ydeevne. Det Tough Digigear gearsystem tilbyder en enorm jævn gang og høj indspinningskraft. Den ekstra tykke aksel giver også ved fight med store karper og malle nok reserver til at presse fisken under fighten.
Med QD-bremsesystemet kan du nemt tilpasse dig enhver fiskesituation ved vandet. Longcast kastekant i kombination med SCW-snelleindlæg reducerer friktionen ved kast og sikrer bedre kasteafstande. One-Touch foldbar håndtag kan hurtigt og nemt foldes sammen og gør transport af det monterede stang i tasken let.
Produktdetaljer:
- 3 kuglelejer
- Air Rotor
- Digigear II gearsystem
- QDM bremsesystem
- SCW (Slow Cross Wrap) snøreindlæg
- 45mm spolehøjde
- Aluminium langkastspole
- HIP snøreklips
- Twist Buster II snørestyrerulle
- One-Touch hurtig foldbar håndtag
- Manuel bøjleomslag
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 3 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,35mm/530m |
| Snortrækning: | 103 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 625 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
2 anmeldelser
17. september 2025 09.03
Добър продукт
Добро качество. Много добро полагане на линията.
29. marts 2021 06.36
Alles in Ordnung!!!
Solide rundum gelungene Mittelklasse Rolle! Schönes Design! Gute Schnurverlegung für den Preis!