46,64 €*
% Rabat 79,16 €* (41.08% sparet)Produktinformation "Daiwa 20 Laguna LT 4000-C"
Daiwa
20 Laguna LT 4000-C
Daiwa-Teknologi til en smart pris!
Laguna LT 4000-C er en spinnestang, der er baseret på Light & Tough-konceptet og tilbyder maksimal stabilitet og enorm kampkraft med en yderst lav egenvægt!
Men hvorfor har denne hjul så lav egenvægt?
Det skyldes i høj grad, at en let True Carbon-hjulkrop blev anvendt. Denne reducerer vægt og størrelse sammenlignet med traditionelle hjul, men tilbyder samme høje stabilitet som traditionelle materialer.
„Air Rotor“-systemet forbedrer balancen og rotationen. Derudover reducerer det rotorens vægt med 15%! Så dette spinnestanghjul kører silkeblødt med 3 kuglelejer og 1 rulleleje. Desuden har kun få hjul i denne prisklasse 3 kuglelejer!
Produktdetaljer:
- let Carbon hjulkrop
- LT-koncept (Light & Tough)
- ABS langkastspole i aluminium
- Tough Digigear gear
- pålideligt ATD bremsesystem
- Cross Wrap lineføring, Infinite tilbageslagsstop
- Twist Buster II lineførerulle
- Aluminiumsvejr med stort ergonomisk håndtag
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Carbon |
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,28mm/150m |
| Snortrækning: | 82 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 290 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
1 anmeldelse
19. juni 2021 15.29
Extrem gute preisleistung.
Sehr ruhige und leichtgängige Rolle