64,35 €*
% Rabat 139,58 €* (53.9% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
1D-A822-025
EAN:
4250336105139
Produktinformation "Ryobi NCRT Naxo 2500"
Ryobi
NCRT Naxo 2500
Altmuligmanden fra Ryobi!
Ryobi NCRT Naxo 1000 - 5000 er de perfekte hjul til alle former for let til medium spinnefiskeri i fersk- og saltvand. Den overlegne materialeanvendelse med kroppe og rotorer af Ryobis eksklusive NCRT kulfiber materiale og en spolehals af titanium sikrer en fiskerioplevelse på højeste niveau.
Den perfekte lineindlægning på aluminium langkastspolerne er forudsætningen for lange og præcise kast. Den høje bremsekraft på alle Ryobi NCRT Naxo gør disse topmodeller også velegnede til håndtering af stærke flettede liner. I alt 10 rustfri stållejer sikrer en ekstremt jævn geargang.
Produktdetaljer:
- 9 rustfri stålkuglelejer hvoraf 2 er japanske
- 1 rustfri stålrulleklikelager
- Krop af NCRT Carbon
- Anti Twist NCRT Rotor
- Spolehals af titanium
- Aluminium rombespole (CNC fræset)
- Vand- og støvtæt Carbon bremse
- Uendelig tilbageslagsikring
- Direkte skruet aluminium CNC klapkurv
- Elastan kurvegreb
- Bøjlebeskyttelse
- Fjedret metal lineclip
| Bremsekraft: | 6 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 9+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,25mm/220m |
| Snortrækning: | 70 cm |
| Størrelse: | 2500 |
| Vægt i gram: | 210 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Weihai Ryobi Outdoor Products Co.LTD
Weihai Ryobi Outdoor Products Co.LTD Attached B6-1, Golden Beach Gardens Hi-Tech Development Zone 41
264209 WEIHAI, SHANDONG PROVINCE, China
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
World Fishing Tackle GmbH & Co. KG
Kaldenhausener Str. 41
47802 Krefeld, Deutschland