69,55 €*
% Rabat 144,79 €* (51.96% sparet)Produktinformation "Ryobi NCRT Naxo 4000"
Ryobi
NCRT Naxo 4000
Den alsidige fra Ryobi!
Ryobi NCRT Naxo 1000 - 5000 er de perfekte hjul til alle former for let til medium spinnefiskeri i fersk- og saltvand. Den overlegne materialeanvendelse med kroppe og rotorer i Ryobis eksklusive NCRT kulfiber materiale og en spoleaksel i titanium sikrer en fiskerioplevelse på højeste niveau.
Den perfekte lineindlægning på aluminium langkastspolerne er forudsætningen for lange og præcise kast. Den høje bremsekraft på alle Ryobi NCRT Naxo gør disse topmodeller også velegnede til håndtering af stærke flettede liner. I alt 10 rustfri stållejer sikrer en ekstremt blød geargang.
Produktdetaljer:
- 9 rustfri stålkuglelejer, hvoraf 2 er japanske
- 1 rustfri stålrulleklikelager
- Krop af NCRT Carbon
- Anti Twist NCRT rotor
- Spoleaksel i titanium
- Aluminium rombe-spole (CNC fræset)
- Vand- og støvtæt Carbon bremse
- Uendelig tilbageslagsikring
- Direkte skruet aluminium CNC klapkurv
- Elastan kurvegreb
- Bøjlebeskyttelse
- Fjedret metal lineclip
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 9+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,33mm/165m |
| Snortrækning: | 80 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 230 |
Login
1 anmeldelse
18. marts 2023 20.32
Ryobi NCRT Naxo 4000
Very happy with my order, and great product from the RYOBI brand.