70,60 €*
% Rabat 119,79 €* (41.06% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
1D-A822-050
EAN:
4250336105177
Produktinformation "Ryobi NCRT Naxo 5000"
Ryobi
NCRT Naxo 5000
Altmuligmanden fra Ryobi!
Ryobi NCRT Naxo 1000 - 5000 er de perfekte hjul til alle former for let til medium spinnefiskeri i fersk- og saltvand. Den overlegne materialeanvendelse med kroppe og rotorer af Ryobis eksklusive NCRT-kulfibermateriale og en spoleaksel af titanium sikrer en fiskerioplevelse på højeste niveau.
Den perfekte lineindlægning på aluminium langkastspolerne er forudsætningen for lange og præcise kast. Den høje bremsekraft på alle Ryobi NCRT Naxo gør disse topmodeller også velegnede til håndtering af stærke flettede liner. I alt 10 rustfri stållejer sikrer en ekstremt blød geargang.
Produktdetaljer:
- 9 rustfri stålkuglelejer, heraf 2 japanske
- 1 rustfri stålrulle-låseleje
- Krop af NCRT Carbon
- Anti Twist NCRT Rotor
- Spoleaksel af titanium
- Aluminium rombespole (CNC-fræset)
- Vand- og støvtæt Carbon bremse
- Uendelig tilbageslagsstop
- Direkte skruet aluminium CNC klapkurv
- Elastan kurvegreb
- Bøjlebeskyttelse
- Fjedret metal lineclip
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 9+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,33mm/180m |
| Snortrækning: | 85 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 235 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Weihai Ryobi Outdoor Products Co.LTD
Weihai Ryobi Outdoor Products Co.LTD Attached B6-1, Golden Beach Gardens Hi-Tech Development Zone 41
264209 WEIHAI, SHANDONG PROVINCE, China
Angaben zur verantwortlichen Person (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
World Fishing Tackle GmbH & Co. KG
Kaldenhausener Str. 41
47802 Krefeld, Deutschland