40,39 €*
% Rabat 67,71 €* (40.35% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10502-200
EAN:
0043178617755
Produktinformation "Daiwa 20 Laguna LT 2000 J-Braid X4 0,13 mm 130 m"
Daiwa
20 Laguna LT 2000 med J-Braid X4 0,13 mm / 130 m
LT hjulet er forspulet med J-Braid X4!
Laguna er også konstrueret i LT design og tilbyder førsteklasses Daiwa teknologi til en fremragende pris-ydelsesforhold.Laguna LT er et spolehjul baseret på Light & Tough konceptet, som giver maksimal stabilitet og enorm kampkraft med en yderst lav egenvægt!
Men hvorfor har dette hjul en så lav egenvægt?
Det skyldes i høj grad, at en let True Carbon-hjulkrop er anvendt. Denne reducerer vægt og størrelse sammenlignet med traditionelle hjul, men tilbyder samme høje stabilitet som traditionelle materialer.
“Air Rotor”-systemet forbedrer balancen og rotationen. Derudover reducerer det rotorens vægt med 15%! Så dette spolehjul kører silkeblødt med 3 kuglelejer og 1 rulleleje.
Med den 4-dobbelte flettede J-Braid X4 tilbyder Daiwa en ægte flettet højtydende line til en særdeles god pris. Linen flettes meget tæt efter de højeste japanske kvalitetsstandarder og imponerer på alle punkter.
De tilgængelige diametre dækker næsten alle fiskearter fra ultralet fiskeri efter aborre til tungt havfiskeri efter helleflynder, dosch og co.
Produktdetaljer:
- I-Shape håndtag
- LT (Light & Tough)
- DS4 hjulkrop
- 3 kuglelejer
- DS4 rotor
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- ATD bremsesystem
- Cross Wrap lineføring
- ABS aluminium langkastspole
- Twist Buster II lineførerulle
- 4-dobbelt fletning
- Høj brudstyrke
- Høj knudestyrke
- Høj slidstyrke
- Ingen udstrækning
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Bæreevne (kg): | 5,9 |
| Farve: | Gelb |
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,13mm/130m |
| Snortrækning: | 68 cm |
| Størrelse: | 2000 |
| Vægt i gram: | 225 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)