101,84 €*
% Rabat 168,75 €* (39.65% sparet)Produktinformation "Daiwa BG 3000 Saltvand"
Daiwa
BG 3000 Salt Water
Robust hav-kamprolle med elegant design!
Med BG havrullerne skaber Daiwa ingeniørteamet de ideelle frontbremseruller til de højeste belastninger ved fersk- & saltvandsfiskeri!
Den ekstremt robuste HardBodyZ aluminium-rullekrop sikrer en vridningsstabil montering af det CNC-fræsede Digigear II gear og en optimal kraftoverførsel under fighten.
ABS aluminiumspolen er udstyret med en gummiring i midten, som forhindrer "glid" af glatte flettede liner – selv under store belastninger!
"No Paint" overfladebehandling:
En speciel overfladebelægning sikrer, at der ikke flager maling af, selv ved intensiv brug og i saltvand.
ATD bremsesystem:
Fungerer uden den sædvanlige høje startmodstand og holder konstant den indstillede bremsekraft.
Fra størrelse 4500:
Kraftig brugsrulle til pilkning og kompromisløst fiskeri efter malle!
Produktdetaljer:
- HardBodyZ rullekrop
- Air Rotor
- ATD bremsesystem
- Digigear II gear
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsikring
- ABS II aluminiumspole
- Aluminiumskurv med ergonomisk soft-touch håndtag
- manuel bøjleomslag fra størrelse 4500
- ...
| Bremsekraft: | 7 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 5,6:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,28mm/220m |
| Snortrækning: | 95cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 305 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
5 anmeldelser
13. september 2021 12.24
daiwa BG 3000
Gute rolle gute preis. Vielen Dank
14. juni 2021 16.17
Ich bin sehr zufrieden mit der schnellen Lieferung und der Qualität der Rolle
Sehr gut gemacht
28. februar 2020 12.55
sehr gut gemacht
sehr gut
15. juli 2019 06.27
Rolle excelent
Schnellen Lieferung bis Slovakia. Excelent Rolle.
9. april 2019 08.18
Ich bin sehr zufrieden mit der schnellen Lieferung und der Qualität der Rolle
5d65f