103,93 €*
% Rabat 170,84 €* (39.17% sparet)Produktinformation "Daiwa BG 3500 Saltvand"
Daiwa
BG 3500 Salt Water
Robust havfiskerulle med elegant design!
Med BG havrullerne skaber Daiwa ingeniørteamet de ideelle frontbremseruller til de højeste belastninger ved fersk- & saltvandsfiskeri!
Den ekstremt robuste HardBodyZ aluminium-rullekrop sikrer en vridningsstabil montering af det CNC-fræsede Digigear II gear og en optimal kraftoverførsel under fighten.
ABS aluminiumspolen er udstyret med en gummiring i midten, som forhindrer "glid" af glatte flettede liner - selv under store belastninger!
"No Paint" overfladebehandling:
En speciel overfladebelægning sikrer, at der ikke flager maling af, selv ved intensiv brug og i saltvand.
ATD bremsesystem:
Fungerer uden den sædvanlige høje startmodstand og holder konstant den indstillede bremsekraft.
Fra størrelse 4500:
Kraftig brugsrulle til pilkning og kompromisløst fiskeri efter malle!
Produktdetaljer:
- HardBodyZ rullekrop
- Air Rotor
- ATD bremsesystem
- Digigear II gear
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsikring
- ABS II aluminiumspole
- Aluminiumskurv med ergonomisk soft-touch håndtag
- manuel bøjleomslag fra størrelse 4500
- ...
| Bremsekraft: | 8 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 5,7:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,30mm/220m, 0,32mm/190m, 0,35mm/155m |
| Snortrækning: | 97 cm |
| Størrelse: | 3500 |
| Vægt i gram: | 400 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
5 anmeldelser
13. maj 2021 10.33
super
Pare foarte buna. Va multumesc frumos. Asteptam sa primesc un mic cadou conform anuntului dumneavoastra .
6. marts 2021 09.17
Super Angelrolle
Weltklasse rolle... sehr stark und schön,leicht ... ich liebe es ???
12. maj 2020 11.12
starkes Teil
Bei dieser Rolle stimmt alles, Design, Robustheit, Technik und der Preis. Beeindruckt hat mich die starke Hauptachse (5 mm Durchmesser). Ich verwende die Rolle zum Vertikalangeln auf Waller.
19. marts 2020 09.32
Sehr zufrieden!
Es funktioniert einwandfrei, ein guter Kauf.
19. april 2019 06.42
very good for carp feeder fishing
ok